Agm Batt 12v 220ah 20h
€500.32*
Prices excl. VAT plus shipping costs
(€595.38 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 days
Product number:
710901120
corresponds to OEMManufacturer:
Varta
Product Information "Agm Batt 12v 220ah 20h"
| Chemical family | AGM |
| Nennspannung | 12 V |
| Kapazität 20 hours | 210 Ah |
| Länge (metrisch) | 518 mm |
| Breite (metrisch) | 274 mm |
| Gesamthöhe (metrisch) | 242 mm |
| Kaltstartstrom (-18°C) | 1200 A |
| Polart | VARTA |
| Bodenleistenausführung | 1 |
| Beschreibung der Klemme | B00 |
| BCI-Gruppengröße | automotive |
| Polanordnung für Motorrad | 3 |
| Typ Lüftungskappen | C |
| Sorte des Schraubengewindes | 710 901 120 |
| Wartungsfrei | true |