Antriebsrad
€290.33*
Prices excl. VAT plus shipping costs
Available immediately, delivery time: 2-3 days
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Typ | Mit Bolzenlöchern |
| Durchmesser des Rads: | 343 mm |
| Durchmesser des Rads: | 13.5 in |
| Breite des Rads: | 140 mm |
| Breite des Rads: | 5.51 in |
| Radprofil | Glatt |
| Durchmesser der Welle | 80.0 mm |
| Durchmesser der Welle | 3.15 in |
| Anzahl der Bolzenlöcher | 7 |
| Durchmesser der Bolzenlöcher | 18.3 mm |
| Durchmesser der Bolzenlöcher | 0.72 in |
| Antriebsrad | Polyurethan |
| Farbe des Rads | Rot |
| Härteprüfer | 95 A |
Daewoo
Daewoo was a large South Korean conglomerate headquartered in Seoul that was founded in 1967 under the name Daewoo Industrial. The company is active in many areas, such as mechanical engineering (including industrial trucks and forklifts), steel processing, shipbuilding, the weapons industry and the financial business. Daewoo Heavy Industries, the mechanical engineering part of the company, was taken over by Doosan in May 2005. The products such as machine tools are currently sold under the name Doosan-Daewoo by Doosan Infracore.
> More articles from Daewoo