Automatischer Bremsnachsteller
Available immediately, delivery time: 2-3 days
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Gesamtlänge | 83.5 mm |
| Gesamtlänge | 3.29 in |
| Rechtshändiges oder linkshändiges Gewinde | Rechtsgewinde |
| Anzahle der Zähne | 24 |
| Breite des Gehäuses | 30.0 mm |
| Breite des Gehäuses | 1.18 in |
| Breite der Nut | 7.9 mm |
| Breite der Nut | 0.31 in |
| Art | Zwei Zahnräder mit seitlicher Platte |
| Durchmesser des Einstellrads | 31.0 mm |
| Durchmesser des Einstellrads | 1.22 in |
| Länge zwischen Nuten | 72.0 mm |
| Länge zwischen Nuten | 2.83 in |
| Länge des Gehäuses | 44.6 mm |
| Länge des Gehäuses | 1.76 in |
| Höhe des Gehäuses | 40.8 mm |
| Höhe des Gehäuses | 1.61 in |
| Höhe von der Basis bis zur Mitte des Einstellbolzen | 27.5 mm |
| Höhe von der Basis bis zur Mitte des Einstellbolzen | 1.08 in |
| Freiraum | 0.30 mm |
| Freiraum | 0.01 in |
| Steigung (metrisch) | 1.75 mm |
| Befestigungsgewindegröße | M12 |
Clark
The CLARK company, founded in 1917 as an axle manufacturer for the automotive industry, developed the first forklift truck in the same year. Originally this was only intended for internal material transport. Visitors to the plant were amazed at the advantages of the forklift and order forklifts for their own use. In 1919, over 75 forklifts were built and sold. Today CLARK is a global company with plants in Germany, Aisen, America, Brazil and more. The product range includes electric forklifts, pallet trucks , pallet trucks, tractors and forklifts with combustion engines.
> More articles from Clark