Bremsbacke
€145.17 / Stück*
(€172.75 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 days
Product number:
035665
corresponds to OEMManufacturer:
Steinbock
Product Information "Bremsbacke"
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Art des Werkstoffes | Metall |
| Länge | 156.0 mm |
| Länge | 6.14 in |
| Breite | 40.0 mm |
| Breite | 1.57 in |
| Höhe | 60.0 mm |
| Höhe | 2.36 in |
| Hebelposition | Hebel auf der linken Seite befestigt |
| Genieteter Stift | Ohne Stift |
| Hebeltyp | Einzelner Hebel |
Steinbock
The Steinbock company was bought by the Jungheinrich company in 1994. In 2002 the Steinbock brand was dissolved and all products are now sold under the Jungheinrich brand. The Jungheinrich company offers, among other things, products such as forklifts, storage technology and accessories for forklifts .
> More articles from Steinbock