Elektrische Bremse
(€165.47 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 days
Product number:
4499532
corresponds to OEMManufacturer:
Still
Product Information "Elektrische Bremse"
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Innendurchmesser | 41.6 mm |
| Innendurchmesser | 1.6 in |
| Voltage of the coil(s) | 20 V |
| Capacity of the coil(s) | 25 W |
| Torque of the coil(s) | 16 Nm |
| Outer diameter of the coil | 102 mm |
| Outer diameter of the coil | 4.0 in |
| Center distance between the mounting holes | 78 mm |
| Center distance between the mounting holes | 3.1 in |
| Maximal internal diameter of the coupling | 20 mm |
| Maximal internal diameter of the coupling | 0.8 in |
| Number of brake discs | 1 |
| Number of friction plates | 1 |
| Anzahl der Kabel | 2 |
| Eigenschaften | Kurbelstange für Rapstrennmesser, Stecker |
| Material | Aluminium |