Elektromotor
€1,764.91*
Prices excl. VAT plus shipping costs
(€2,100.24 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 days
Product number:
4627580
corresponds to OEMManufacturer:
Hyster
Product Information "Elektromotor"
| Totale Länge L1 | 382 mm |
| Länge Ankergehäuses L2 | 215 mm |
| Durchm.Ankergehäuses D | 200 mm |
| Anz Anschlussklemmen AT-AK | 3 |
| Vorflansch VF | true |
| Typ Achse Vorderseit TY-AS1 | D |
| Steckerzahl AT-FIC | 2 |
| Kühlschraube KS | Keine |
| Niedrigste Spannung | 32 V |
| Drehzahlen/Minute N | 1715 tr/min |
| Leistung P | 14 kW |
| Motortype TY-MO | Pumpenmotor |
| CE-geprüft Ja/Nein | false |
| Frequenz / Häufigkeit HZ | 59 Hz |
| Leistungsfaktor COS-PHI | 0.83 Cos Phi |
| Aussetzbetrieb S3 | 42 % |
| Typ des Elektromotors SORT | multi-phase alternating current motor |