Elektromotor
(€1,092.87 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 weeks
Product number:
XQD087
corresponds to OEMManufacturer:
Ep Forklift
Product Information "Elektromotor"
| Totale Länge L1 | 305 mm |
| Länge Ankergehäuses L2 | 280 mm |
| Durchm.Ankergehäuses D | 151 mm |
| Vorflansch VF | true |
| Typ Achse Vorderseit TY-AS1 | B |
| Steckerzahl AT-FIC | 2 |
| Kühlschraube KS | Keine |
| Niedrigste Spannung | 45 V |
| Strom (ampere) I1 | 25 A |
| Drehzahlen/Minute N | 2500 tr/min |
| Leistung P | 0.8 kW |
| Motortype TY-MO | Pumpenmotor |
| Typ des Elektromotors SORT | direct current |