Federring
€1.47 / Stück*
(€1.75 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 days
Product number:
500941
corresponds to OEMManufacturer:
Still
Product Information "Federring"
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Typ | Standardausführung |
| Material | Federstahl |
| Außendurchmesser | 18.1 mm |
| Außendurchmesser | 0.71 in |
| Stärke | 2.2 mm |
| Stärke | 0.09 in |
| Höhe | 5.2 mm |
| Höhe | 0.2 in |
| Innendurchmesser | 10.2 mm |
| Innendurchmesser | 0.4 in |
| Geeignetes Gewinde | M10 |
| Oberflächenbehandlung | Keine |
| DIN-norm | DIN 127B |
| Form der Enden | Flach |