Federring
€1.47*
Prices excl. VAT plus shipping costs
(€1.75 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 days
Product number:
505852
corresponds to OEMManufacturer:
Still
Product Information "Federring"
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Typ | Standardausführung |
| Material | Federstahl |
| Außendurchmesser | 24.4 mm |
| Außendurchmesser | 0.96 in |
| Stärke | 3.5 mm |
| Stärke | 0.14 in |
| Höhe | 8.25 mm |
| Höhe | 0.32 in |
| Innendurchmesser | 16.2 mm |
| Innendurchmesser | 0.64 in |
| Geeignetes Gewinde | M16 |
| Oberflächenbehandlung | Keine |
| DIN-norm | DIN 7980 |
| Form der Enden | Flach |