Felge
Available immediately, delivery time: 2-3 days
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Art der Felge | Mit Flansch |
| Anzahl der Montagebohrungen | 12 |
| Felgendurchmesser | 15.0 in |
| Felgenbreite | 8.0 in |
| Innendurchmesser der Felge | 230.0 mm |
| Innendurchmesser der Felge | 9.06 in |
| Befestigungsart der Löcher | 1 kugelförmige Seite |
| Mittenabstand der Befestigungslöcher | 283.0 mm |
| Mittenabstand der Befestigungslöcher | 11.14 in |
| Durchmesser des Befestigungsbolzenkegels | 27.0 mm |
| Durchmesser des Befestigungsbolzenkegels | 1.06 in |
| Durchmesser des Befestigungsbolzenkopfes | 1.26 in |
| Durchmesser des Befestigungsbolzenkopfes | 32.0 mm |
| Größte Flanschtiefe | 190.0 mm |
| Größte Flanschtiefe | 7.48 in |
| Flanschdicke der Felge | 11.0 mm |
| Flanschdicke der Felge | 0.43 in |
Linde
Linde Material Handling GmbH is one of the world's leading manufacturers of forklifts, accessories and warehouse equipment , one of the market leaders in Europe and part of the KION Group. The company also offers its know-how and knowledge from years of developing and manufacturing electric drive systems to external customers for a variety of applications. As an internationally operating company, Linde Material Handling maintains production and assembly plants in all important regions worldwide as well as a global sales and service network with representatives in over 100 countries. The company Linde Material Handling GmbH has, among other things, bought the British forklift manufacturer Lansing .
> More articles from Linde