Gabeltraeger
Available immediately, delivery time: 2-3 days
| Gabelträgertyp TY | Inneres Brennstück |
| Totale Länge A | 1350 mm |
| Höhe Gabelträger B | 507 mm |
| FEM-typ | 3 |
| Höhe der Querlatte C | 815 mm |
| Zenterabstand zwischen dem oberen Zapfen und der oberen Seite de Querlatte C1 | 55 mm |
| Zenterabstand zwischen Zapfen C2 | 150 mm |
| Zenterabstand zwischen Zapfen C3 | 500 mm |
| Abstand zwischen der oberen Latte und der oberen Seite der Querlatte C4 | 330 mm |
| Dicke Querlatte M | 40 mm |
| Zenterabstand Querlatte E | 305 mm |
| Abstand zwischen den beiden Zapfen unten E1 | 350 mm |
| Breite Querlatte F | 140 mm |
| Abstand zwischen Zentrum Zapfen und Vorderseite Querlatte F1 | 85 mm |
| Anzahl der Zapfen AT-TA | 6 |
| Durchmesser D1 | 45 mm |
| Breite der oberen Latte I | 207 mm |
| Dicke der oberen Latte J | 45 mm |
| Dicke der Zähne K | 21 mm |
Linde
Linde Material Handling GmbH is one of the world's leading manufacturers of forklifts, accessories and warehouse equipment , one of the market leaders in Europe and part of the KION Group. The company also offers its know-how and knowledge from years of developing and manufacturing electric drive systems to external customers for a variety of applications. As an internationally operating company, Linde Material Handling maintains production and assembly plants in all important regions worldwide as well as a global sales and service network with representatives in over 100 countries. The company Linde Material Handling GmbH has, among other things, bought the British forklift manufacturer Lansing .
> More articles from Linde