Gelenklager
€90.90*
Prices excl. VAT plus shipping costs
(€108.17 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 days
Product number:
5H.2120600501
corresponds to OEMManufacturer:
Dieci
Product Information "Gelenklager"
| Art des Lagers | angular contact spherical plain bearing |
| Maßeinheit | metric |
| Durchmesser der Bohrung (metrisch) | 40 mm |
| Außendurchmesser (metrisch) | 68 mm |
| Breite des Innenrings (metrisch) | 19 mm |
| Breite des Außenrings (metrisch) | 18 mm |
| Durchmesser der Bohrung (zöllig) | 1.575 inch |
| Außendurchmesser (zöllig) | 2.677 inch |
| Breite des Innenrings (zöllig) | 0.748 inch |
| Breite des Außenrings (zöllig) | 0.709 inch |
| Art der Dichtung | unsealed |
| Material | steel |