Kegelrollenlager-baugruppe
€187.58*
Prices excl. VAT plus shipping costs
(€223.22 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 days
Product number:
0564401700
corresponds to OEMManufacturer:
Mitsubishi
Product Information "Kegelrollenlager-baugruppe"
| Unit | metric |
| Sort | tapered roller bearing |
| Inner diameter | 105 mm |
| Inner diameter | 4.1339 inch |
| Maximum backing shoulder diameter shaft | 113 mm |
| Maximum backing shoulder diameter shaft | 4.45 inch |
| Minimum backing shoulder diameter shaft | 118 mm |
| Minimum backing shoulder diameter shaft | 4.65 inch |
| Outer diameter | 160 mm |
| Outer diameter | 6.2992 inch |
| Maximum backing shoulder diameter housing | 153 mm |
| Maximum backing shoulder diameter housing | 6.02 inch |
| Minimum backing shoulder diameter housing | 147 mm |
| Minimal imperial backing shoulder diameter of the housing | 5.79 inch |
| Width cone | 43 mm |
| Width cone | 1.6929 inch |
| Width cup | 34 mm |
| Width cup | 1.3386 inch |
| Total width | 43 mm |
| Total width | 1.6929 inch |
| Radius cone | 2.5 mm |
| Radius cone | 0.1 inch |
| Radius cup | 2 mm |
| Radius cup | 0.08 inch |
| Weight | 2.94 kg |