Kegelrollenlager-baugruppe
(€20.67 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 days
Product number:
43237T103071
corresponds to OEMManufacturer:
Manitou
Product Information "Kegelrollenlager-baugruppe"
| Unit | metric |
| Sort | tapered roller bearing |
| Inner diameter | 50 mm |
| Inner diameter | 1.9685 inch |
| Maximum backing shoulder diameter shaft | 58 mm |
| Maximum backing shoulder diameter shaft | 2.28 inch |
| Minimum backing shoulder diameter shaft | 61 mm |
| Minimum backing shoulder diameter shaft | 2.4 inch |
| Outer diameter | 90 mm |
| Outer diameter | 3.5433 inch |
| Maximum backing shoulder diameter housing | 86 mm |
| Maximum backing shoulder diameter housing | 3.39 inch |
| Minimum backing shoulder diameter housing | 81 mm |
| Minimal imperial backing shoulder diameter of the housing | 3.19 inch |
| Width cone | 23 mm |
| Width cone | 0.9055 inch |
| Width cup | 19 mm |
| Width cup | 748 inch |
| Total width | 24.75 mm |
| Total width | 9744 inch |
| Radius cone | 1.5 mm |
| Radius cone | 0.06 inch |
| Radius cup | 1.5 mm |
| Radius cup | 0.06 inch |
| Weight | 0.63 kg |