Kegelrollenlager-baugruppe
Prices excl. VAT plus shipping costs
(€73.16 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 days
Product number:
7407529
corresponds to OEMManufacturer:
Bobcat
Product Information "Kegelrollenlager-baugruppe"
| Unit | imperial |
| Sort | tapered roller bearing |
| Inner diameter | 109.538 mm |
| Inner diameter | 4.3125 inch |
| Outer diameter | 158.75 mm |
| Outer diameter | 6.25 inch |
| Width cone | 21.438 mm |
| Width cone | 0.844 inch |
| Width cup | 15.875 mm |
| Width cup | 0.625 inch |
| Total width | 23.019 mm |
| Total width | 0.9063 inch |
| Weight | 1.279 kg |