Kegelrollenlager-baugruppe
(€33.36 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 weeks
Product number:
8137568
corresponds to OEMManufacturer:
Steinbock
Product Information "Kegelrollenlager-baugruppe"
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Metrische oder imperiale Serie | Metrische |
| Innendurchmesser | 65.0 mm |
| Innendurchmesser | 2.559 in |
| Außendurchmesser | 100.0 mm |
| Außendurchmesser | 3.937 in |
| Gesamtbreite | 27.0 mm |
| Gesamtbreite | 1.063 in |
| Breite des Kegels | 1.063 in |
| Breite des Kegels | 27.0 mm |
| Breite des Außenrings | 0.827 in |
| Breite des Außenrings | 21.0 mm |
| Radiuskegel | 0.059 in |
| Radiuskegel | 1.5 mm |
| Radius des Außenrings | 0.059 in |
| Radius des Außenrings | 1.5 mm |
Steinbock
The Steinbock company was bought by the Jungheinrich company in 1994. In 2002 the Steinbock brand was dissolved and all products are now sold under the Jungheinrich brand. The Jungheinrich company offers, among other things, products such as forklifts, storage technology and accessories for forklifts .
> More articles from Steinbock