Kegelrollenlager-baugruppe
€42.68*
Prices excl. VAT plus shipping costs
(€50.79 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 days
Product number:
9044002400
corresponds to OEMManufacturer:
Mitsubishi
Product Information "Kegelrollenlager-baugruppe"
| Unit | metric |
| Sort | tapered roller bearing |
| Inner diameter | 70 mm |
| Inner diameter | 2.7559 inch |
| Maximum backing shoulder diameter shaft | 76 mm |
| Maximum backing shoulder diameter shaft | 2.99 inch |
| Minimum backing shoulder diameter shaft | 78 mm |
| Minimum backing shoulder diameter shaft | 3.07 inch |
| Outer diameter | 110 mm |
| Outer diameter | 4.3307 inch |
| Maximum backing shoulder diameter housing | 105 mm |
| Maximum backing shoulder diameter housing | 4.13 inch |
| Minimum backing shoulder diameter housing | 100 mm |
| Minimal imperial backing shoulder diameter of the housing | 3.94 inch |
| Width cone | 25 mm |
| Width cone | 0.9843 inch |
| Width cup | 19 mm |
| Width cup | 0.748 inch |
| Total width | 25 mm |
| Total width | 0.9843 inch |
| Radius cone | 1.5 mm |
| Radius cone | 0.06 inch |
| Radius cup | 1.5 mm |
| Radius cup | 0.06 inch |
| Weight | 0.86 kg |