Kipphebelschalter
Available immediately, delivery time: 2-3 days
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Art des Schalters | Ein-Ein |
| Art des Stellantriebs | Flach |
| Gesamtlänge | 71 mm |
| Gesamtlänge | 2.8 in |
| Gesamtbreite | 26 mm |
| Gesamtbreite | 1.0 in |
| Gesamthöhe | 50 mm |
| Gesamthöhe | 2.0 in |
| Art des Anschlusses | Flachstecker 6.3 mm |
| Art des Anschlusses | Klinge 250-Serie |
| Anzahl der Anschlüsse | 6 |
| Stellantrieb vorhanden | true |
| IP-Schutzart | IP67 |
Linde
Linde Material Handling GmbH is one of the world's leading manufacturers of forklifts, accessories and warehouse equipment , one of the market leaders in Europe and part of the KION Group. The company also offers its know-how and knowledge from years of developing and manufacturing electric drive systems to external customers for a variety of applications. As an internationally operating company, Linde Material Handling maintains production and assembly plants in all important regions worldwide as well as a global sales and service network with representatives in over 100 countries. The company Linde Material Handling GmbH has, among other things, bought the British forklift manufacturer Lansing .
> More articles from Linde