Kugellager
(€51.19 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 days
Product number:
8434056
corresponds to OEMManufacturer:
Still
Product Information "Kugellager"
| Unit | Metrisch |
| Bore diameter | 35 mm |
| Outer diameter | 55 mm |
| Wiidth outer ring | 10 mm |
| Bearing number | 6907 |
| Type of sealing | 2 rubber seals |
| Internal clearance | 0 |
| Type of the groove | with groove and appropriate snap ring |
| Number of rows | 1 |
| Extended inner ring | false |
| Material bearing | Lager Stahl |
| Grease code | 0 |