Leitungsklemme
(€2.74 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 days
Product number:
8417018
corresponds to OEMManufacturer:
Still
Product Information "Leitungsklemme"
| Type of clamp | pipe retaining clip |
| Material grouped | metal |
| Material | steel |
| Inner diameter (metric) | 15 mm |
| Height (metric) | 11.2 mm |
| Width (metric) | 18.5 mm |
| Thickness plate (metric) | 1.5 mm |
| Thread size | M6 |
| Unit of thread | metric |
| DIN | 3016 |