Load Wheel Assy
€29.31*
Prices excl. VAT plus shipping costs
(€34.88 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 days
Product number:
AMD100-320000-000
corresponds to OEMManufacturer:
Hangcha (Hc)
Product Information "Load Wheel Assy"
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Antriebsrad | Polyurethan |
| Durchmesser des Rads: | 85.0 mm |
| Durchmesser des Rads: | 3.35 in |
| Breite des Rads: | 70.0 mm |
| Breite des Rads: | 2.75 in |
| Achslochdurchmesser | 22.0 mm |
| Achslochdurchmesser | 0.87 in |
| Befestigung des Rads | Mit Lager |
| Lagernummer | 6006 |
| Durchmesser der Lagerkammer | 55.0 mm |
| Durchmesser der Lagerkammer | 2.17 in |
| Tiefe der Lagerkammer | 13.0 mm |
| Tiefe der Lagerkammer | 0.51 in |
| Schelle-Bereich | 74.0 mm |
| Schelle-Bereich | 2.91 in |
| Farbe des Rads | Braun |
| Eigenschaften | Standardlager |