Mastrolle
Available immediately, delivery time: 2-3 days
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Untertyp | RAS03 |
| Maximale Breite des Außenrings | 38.0 mm |
| Maximale Breite des Außenrings | 1.5 in |
| Maximaler Durchmesser des Außenrings | 69.9 mm |
| Maximaler Durchmesser des Außenrings | 2.8 in |
| Gewindeart | UNF |
| Gewindegröße | 1 1/4" |
| Material | Chromstahl |
| Gesamtbreite mit Achse | 90.5 mm |
| Gesamtbreite mit Achse | 3.6 in |
| Außendurchmesser der Achse | 31.8 mm |
| Außendurchmesser der Achse | 1.3 in |
| Durchmesser des Befestigungsbundes | 42.9 mm |
| Durchmesser des Befestigungsbundes | 1.7 in |
Clark
The CLARK company, founded in 1917 as an axle manufacturer for the automotive industry, developed the first forklift truck in the same year. Originally this was only intended for internal material transport. Visitors to the plant were amazed at the advantages of the forklift and order forklifts for their own use. In 1919, over 75 forklifts were built and sold. Today CLARK is a global company with plants in Germany, Aisen, America, Brazil and more. The product range includes electric forklifts, pallet trucks , pallet trucks, tractors and forklifts with combustion engines.
> More articles from Clark