Mutter
€1.47 / Stück*
(€1.75 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 days
Product number:
002660
corresponds to OEMManufacturer:
Steinbock
Product Information "Mutter"
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Typ | Sechskant |
| Gewinderichtung | Rechtsgewinde |
| Gewindegröße | M4 |
| Steigung (metrisch) | 0.7 mm |
| Gesamthöhe | 3.9 mm |
| Gesamthöhe | 0.15 in |
| Art der Mutter | Standard-Sechskantmutter |
| Material | Stahl |
| Breite über Flachstellen | 7.0 mm |
| Breite über Flachstellen | 0.28 in |
| Einheit des Gewindes | Metrische |
| Gewindesicherung vorhanden | false |
| Selbstsichernde Mutter | false |
Steinbock
The Steinbock company was bought by the Jungheinrich company in 1994. In 2002 the Steinbock brand was dissolved and all products are now sold under the Jungheinrich brand. The Jungheinrich company offers, among other things, products such as forklifts, storage technology and accessories for forklifts .
> More articles from Steinbock