O-ring
(€0.69 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 days
Product number:
1305
corresponds to OEMManufacturer:
Stoecklin
Product Information "O-ring"
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Innendurchmesser | 17.12 mm |
| Innendurchmesser | 0.67 in |
| Innendurchmesser | 11/16 |
| Querschnitt | 2.62 mm |
| Querschnitt | 0.1 in |
| Querschnitt | 3/32 |
| Material | NBR |
| O-Ring-Größe AS568-Standard | 115 |
| Härteprüfer | 70 A |