Ölsimmerring
Prices excl. VAT plus shipping costs
(€3.74 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 days
Product number:
14719
corresponds to OEMManufacturer:
SKF
Product Information "Ölsimmerring"
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Maßeinheit | Metrische |
| Innendurchmesser | 38.0 mm |
| Innendurchmesser | 1.5 in |
| Außendurchmesser | 55.0 mm |
| Außendurchmesser | 2.17 in |
| Gesamthöhe | 9.0 mm |
| Gesamthöhe | 0.35 in |
| Typ | S189 |
| Material | Dichtprofile, Metall |