Rad
€14.44 / Stück*
Available immediately, delivery time: 2-3 days
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Antriebsrad | Polyurethan |
| Durchmesser des Rads: | 100.0 mm |
| Durchmesser des Rads: | 3.94 in |
| Breite des Rads: | 40.0 mm |
| Breite des Rads: | 1.58 in |
| Achslochdurchmesser | 15.0 mm |
| Achslochdurchmesser | 0.59 in |
| Befestigung des Rads | Mit Lager |
| Lagernummer | 6002 |
| Durchmesser der Lagerkammer | 32.0 mm |
| Durchmesser der Lagerkammer | 1.26 in |
| Tiefe der Lagerkammer | 9.0 mm |
| Tiefe der Lagerkammer | 0.35 in |
| Schelle-Bereich | 40.0 mm |
| Schelle-Bereich | 1.63 in |
| Farbe des Rads | Braun |
| Eigenschaften | Standardlager |
Linde
Linde Material Handling GmbH is one of the world's leading manufacturers of forklifts, accessories and warehouse equipment , one of the market leaders in Europe and part of the KION Group. The company also offers its know-how and knowledge from years of developing and manufacturing electric drive systems to external customers for a variety of applications. As an internationally operating company, Linde Material Handling maintains production and assembly plants in all important regions worldwide as well as a global sales and service network with representatives in over 100 countries. The company Linde Material Handling GmbH has, among other things, bought the British forklift manufacturer Lansing .
> More articles from Linde