Radgabel
€31.62 / Stück*
Available immediately, delivery time: 2-3 days
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Art der Radgabel | Trennen |
| Buchse vorhanden | Vorhandene Buchse in der Bohrung am nächsten zum Radhalterloch, Vorhandene Buchse in der Bohrung am weitesten vom Radhalterloch entfernt |
| Radgabelseite | Rechte Seite |
| Durchmesser der Radbefestigungsbohrung | 20 mm |
| Durchmesser der Radbefestigungsbohrung | 0.8 in |
| Durchmesser Loch am weitesten vom Radhalterloch entfernt | 16 mm |
| Durchmesser Loch am weitesten vom Radhalterloch entfernt | 0.6 in |
| Durchmesser Loch am nächsten zum Radhalterloch | 20 mm |
| Durchmesser Loch am nächsten zum Radhalterloch | 0.8 in |
| Größter Achsabstand zwischen den Bohrungen | 140 mm |
| Größter Achsabstand zwischen den Bohrungen | 5.5 in |
| Gesamtlänge | 170 mm |
| Gesamtlänge | 6.7 in |
| Verarbeitung | Lackiert |
| Schmiernippel vorhanden | false |
Clark
The CLARK company, founded in 1917 as an axle manufacturer for the automotive industry, developed the first forklift truck in the same year. Originally this was only intended for internal material transport. Visitors to the plant were amazed at the advantages of the forklift and order forklifts for their own use. In 1919, over 75 forklifts were built and sold. Today CLARK is a global company with plants in Germany, Aisen, America, Brazil and more. The product range includes electric forklifts, pallet trucks , pallet trucks, tractors and forklifts with combustion engines.
> More articles from Clark