Schmiernippel
Prices excl. VAT plus shipping costs
(€1.58 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 days
Product number:
519
corresponds to OEMManufacturer:
Moffett
Product Information "Schmiernippel"
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Typ | Geneigt |
| Untertyp | Sechskant |
| Art der Schmierung | Nippel |
| Gewindegröße | 1/8" |
| Gewindeart | BSP |
| Steigung (zöllig) | 28.0 tpi |
| Körperdurchmesser | 9.7 mm |
| Körperdurchmesser | 0.4 in |
| Gesamthöhe | 19.0 mm |
| Gesamthöhe | 0.7 in |
| Material | Stahl |
| Maßeinheit | Imperial |