Sprengring
Prices excl. VAT plus shipping costs
(€1.75 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 days
Product number:
1584260
corresponds to OEMManufacturer:
Latec
Product Information "Sprengring"
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Art des Sicherungsrings | Mit konischem Abschnitt |
| Art des konischen Sicherungsrings | Axial montiert |
| Untertyp des Sicherungsrings mit konischem Abschnitt | DSH |
| Innendurchmesser des Rings | 13.8 mm |
| Innendurchmesser des Rings | 0.54 in |
| Dicke des Rings | 1.0 mm |
| Dicke des Rings | 0.04 in |
| Nutdurchmesser | 14.3 mm |
| Nutdurchmesser | 0.56 in |
| Maximale radiale Querschnittsbreite | 2.2 mm |
| Maximale radiale Querschnittsbreite | 0.09 in |
| DIN | DIN 471 |