Sprengring
Prices excl. VAT plus shipping costs
Available immediately, delivery time: 2-3 days
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Art des Sicherungsrings | Mit konischem Abschnitt |
| Art des konischen Sicherungsrings | Axial montiert |
| Untertyp des Sicherungsrings mit konischem Abschnitt | DSH |
| Innendurchmesser des Rings | 45.8 mm |
| Innendurchmesser des Rings | 1.8 in |
| Dicke des Rings | 2.0 mm |
| Dicke des Rings | 0.08 in |
| Nutdurchmesser | 47.0 mm |
| Nutdurchmesser | 1.85 in |
| Maximale radiale Querschnittsbreite | 5.1 mm |
| Maximale radiale Querschnittsbreite | 0.2 in |
| DIN | DIN 471 |
Baumann
With years of experience in the development, design and construction of sideloaders, the manufacturer Baumann Srl is one of the leading suppliers of forklifts and special forklifts. With high-quality components from well-known manufacturers and a high proportion of self-made parts, Baumann Srl has been producing sideloaders for the global market since 1969. With a dense sales and service network on all continents, transport solutions are implemented and qualified customer service is provided. The construction forklifts include different types such as diesel, gas or electric forklifts.
Forklift spare parts for Baumann forklifts
Forklift attachments for Baumann forklifts
> More articles from Baumann