Wheel,load
€305.73*
Prices excl. VAT plus shipping costs
(€363.82 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 days
Product number:
RL626829
corresponds to OEMManufacturer:
Caterpillar
Product Information "Wheel,load"
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Antriebsrad | Polyurethan |
| Durchmesser des Rads: | 285.0 mm |
| Durchmesser des Rads: | 11.22 in |
| Breite des Rads: | 75.0 mm |
| Breite des Rads: | 2.95 in |
| Achslochdurchmesser | 45.0 mm |
| Achslochdurchmesser | 1.77 in |
| Befestigung des Rads | Mit Lager |
| Durchmesser der Lagerkammer | 83.0 mm |
| Durchmesser der Lagerkammer | 3.27 in |
| Tiefe der Lagerkammer | 55.0 mm |
| Tiefe der Lagerkammer | 2.17 in |
| Schelle-Bereich | 45.0 mm |
| Schelle-Bereich | 1.77 in |
| Farbe des Rads | Braun |
| Eigenschaften | Standardlager |