Ölwanne
Available immediately, delivery time: 2-3 days
| Länge der ölwanne L1 | 487 mm |
| Breite der Ölwanne | 262 mm |
| Höhe der Ölwanne | 122 mm |
| Gesamthöhe der Ölwanne | 122 mm |
| Anzahl der Montagebohrungen | 12 |
| Durchmesser der Montagebohrungen | 7.3 mm |
| Total number of threads | 1 |
| Number of threads for drain plug | 1 |
| Thread size of the drain plug TA1 | M12 |
| Metrischer Schritt | 1.25 mm |
| Right- or left handed thread | Rechtshändiges Gewinde |
| Drain plug present | true |
| Cooling fins present | false |
| Recess for crankschaft present | false |
| Hole for sensor present | false |
| Gaskets present | false |
| Hardware present | false |
| Material | Stahl |
| Anwendung | motor |
Jungheinrich
The Jungheinrich company offers products such as forklifts, shelving systems and forklift accessories. The name Ameise is a registered trademark of Jungheinrich Profishop
We offer you various spare parts and accessories and add-on parts for Jungheinrich forklifts. This includes various spare parts such as electric motors, batteries, hydraulic components, seats and much more. We also offer a wide range of attachments such as fork arms and fork extensions. This allows the fork length of the forklift to be individually adjusted and makes the forklift even more universally usable.
> More articles from Jungheinrich