Klemmschelle Schlauch
€8.91 / Stück*
Available immediately, delivery time: 2-3 days
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Typ | Klemmen |
| Untertyp | Federbandschelle |
| Breite | 12.0 mm |
| Breite | 0.47 in |
| Minimaler Innendurchmesser | 27.0 mm |
| Minimaler Innendurchmesser | 1.06 in |
| Maximaler Innendurchmesser | 29.0 mm |
| Maximaler Innendurchmesser | 1.14 in |
| Material | Stahl |
| Stärke | 1.7 mm |
| Stärke | 0.07 in |
Linde
Linde Material Handling GmbH is one of the world's leading manufacturers of forklifts, accessories and warehouse equipment , one of the market leaders in Europe and part of the KION Group. The company also offers its know-how and knowledge from years of developing and manufacturing electric drive systems to external customers for a variety of applications. As an internationally operating company, Linde Material Handling maintains production and assembly plants in all important regions worldwide as well as a global sales and service network with representatives in over 100 countries. The company Linde Material Handling GmbH has, among other things, bought the British forklift manufacturer Lansing .
> More articles from Linde