Rad
(€43.58 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 days
Product number:
5725345004
corresponds to OEMManufacturer:
Räder Vogel
Product Information "Rad"
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Durchmesser des Rads: | 85.0 mm |
| Durchmesser des Rads: | 3.35 in |
| Breite des Rads: | 75.0 mm |
| Breite des Rads: | 2.95 in |
| Achslochdurchmesser | 12.0 mm |
| Achslochdurchmesser | 0.47 in |
| Befestigung des Rads | Mit Lager |
| Schelle-Bereich | 80.0 mm |
| Schelle-Bereich | 3.15 in |
| Eigenschaften | Wasserdichtes, abgedichtetes Lager |
Räder Vogel
Wheels Vogel has been developing wheels and castors for specific areas of application since 1946. Wheels and castors must meet the ever-growing demands of the market. That's whyräder Vogel develops everything from customer-specific individual pieces to standardized large-scale series for industrial trucks.
> More articles from Räder Vogel