Schmiernippel
€0.94 / Stück*
(€1.12 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 days
Product number:
502689
corresponds to OEMManufacturer:
Still
Product Information "Schmiernippel"
| Typ Schmiernippel | Schräg |
| Typ Schlüsselöffnung | Sechseckig |
| Typ Schmierung | Nippel |
| Gewindegröße | M8 |
| Neigung (metrisch) | 1 mm |
| Durchmesser Gewinde D | 8 mm |
| Gesamthöhe | 23.8 mm |
| Schlüsselöffnung | 9 mm |
| Material | Stahl |
| DIN Normierung | 71412 |