Sprengring
€1.62 / Stück*
(€1.93 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 days
Product number:
026200120
corresponds to OEMManufacturer:
MIC
Product Information "Sprengring"
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Art des Sicherungsrings | Mit konischem Abschnitt |
| Art des konischen Sicherungsrings | Axial montiert |
| Untertyp des Sicherungsrings mit konischem Abschnitt | DSH |
| Innendurchmesser des Rings | 22.5 mm |
| Innendurchmesser des Rings | 0.89 in |
| Dicke des Rings | 1.2 mm |
| Dicke des Rings | 0.05 in |
| Nutdurchmesser | 22.9 mm |
| Nutdurchmesser | 0.9 in |
| Maximale radiale Querschnittsbreite | 3.0 mm |
| Maximale radiale Querschnittsbreite | 0.12 in |
| DIN | DIN 471 |
MIC
The MIC brand has not been produced since 2002. She is now under the name Jungheinrich available. Jungheinrich is one of the leading manufacturers of forklifts, accessories and warehouse technology in Europe.
> More articles from MIC