Stuetzrad
(€54.37 incl. 19% VAT)
Available immediately, delivery time: 2-3 days
Product number:
5710025320
corresponds to OEMManufacturer:
Räder Vogel
Product Information "Stuetzrad"
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Antriebsrad | Polyurethan |
| Durchmesser des Rads: | 125.0 mm |
| Durchmesser des Rads: | 4.92 in |
| Breite des Rads: | 50.0 mm |
| Breite des Rads: | 1.97 in |
| Achslochdurchmesser | 20.0 mm |
| Achslochdurchmesser | 0.79 in |
| Befestigung des Rads | Mit Lager |
| Lagernummer | 6204 |
| Durchmesser der Lagerkammer | 47.0 mm |
| Durchmesser der Lagerkammer | 1.85 in |
| Tiefe der Lagerkammer | 12.0 mm |
| Tiefe der Lagerkammer | 0.47 in |
| Schelle-Bereich | 54.0 mm |
| Schelle-Bereich | 2.13 in |
| Farbe des Rads | Braun |
| Eigenschaften | Standardlager |
Räder Vogel
Wheels Vogel has been developing wheels and castors for specific areas of application since 1946. Wheels and castors must meet the ever-growing demands of the market. That's whyräder Vogel develops everything from customer-specific individual pieces to standardized large-scale series for industrial trucks.
> More articles from Räder Vogel