Achse
€10.66*
Prices excl. VAT plus shipping costs
Available immediately, delivery time: 2-3 days
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Hauptform der Achse | Mit Kopf (überschreitet nicht die Hälfte der Gesamtlänge der Achse) |
| Gesamtlänge | 70.0 mm |
| Gesamtlänge | 2.8 in |
| Größter Fertigdurchmesser | 20.0 mm |
| Größter Fertigdurchmesser | 0.8 in |
| Durchmesser des Kopfes | 25.0 mm |
| Durchmesser des Kopfes | 0.98 in |
| Länge des Kopfes | 12.0 mm |
| Länge des Kopfes | 0.47 in |
| Länge des größten Fertigdurchmessers | 58.0 mm |
| Länge des größten Fertigdurchmessers | 2.3 in |
| Anzahl der vollständig gebohrten Löcher | 1 |
| Größter Durchmesser der vollständig gebohrten Bohrung | 4.0 mm |
| Größter Durchmesser der vollständig gebohrten Bohrung | 0.16 in |
| Gehärtet | false |
| Geschliffen | false |
| Material | Stahl |
Jungheinrich
The Jungheinrich company offers products such as forklifts, shelving systems and forklift accessories. The name Ameise is a registered trademark of Jungheinrich Profishop
We offer you various spare parts and accessories and add-on parts for Jungheinrich forklifts. This includes various spare parts such as electric motors, batteries, hydraulic components, seats and much more. We also offer a wide range of attachments such as fork arms and fork extensions. This allows the fork length of the forklift to be individually adjusted and makes the forklift even more universally usable.
> More articles from Jungheinrich