Elektromotor
€432.48*
Prices excl. VAT plus shipping costs
Available immediately, delivery time: 2-3 days
| Totale Länge L1 | 180 mm |
| Länge Ankergehäuses L2 | 119 mm |
| Durchm.Ankergehäuses D | 113 mm |
| Anz Anschlussklemmen AT-AK | 2 |
| Vorflansch VF | true |
| Typ Achse Vorderseit TY-AS1 | C |
| Kühlschraube KS | Keine |
| Niedrigste Spannung | 24 V |
| Strom (ampere) I1 | 120 A |
| Drehzahlen/Minute N | 3200 tr/min |
| Leistung P | 1.8 kW |
| Motortype TY-MO | Pumpenmotor |
| Typ des Elektromotors SORT | direct current |
Jungheinrich
The Jungheinrich company offers products such as forklifts, shelving systems and forklift accessories. The name Ameise is a registered trademark of Jungheinrich Profishop
We offer you various spare parts and accessories and add-on parts for Jungheinrich forklifts. This includes various spare parts such as electric motors, batteries, hydraulic components, seats and much more. We also offer a wide range of attachments such as fork arms and fork extensions. This allows the fork length of the forklift to be individually adjusted and makes the forklift even more universally usable.
> More articles from Jungheinrich