Elektrische Bremse
(165,47 € inkl. 19% MwSt.)
Sofort verfügbar, Lieferzeit: 2-3 Tage
Produktnummer:
4499532
entspricht OEM-Hersteller:
Still
Produktinformationen "Elektrische Bremse"
| Neu oder wiederaufgearbeitet | Neu |
| Innendurchmesser | 41.6 mm |
| Innendurchmesser | 1.6 in |
| Voltage of the coil(s) | 20 V |
| Capacity of the coil(s) | 25 W |
| Torque of the coil(s) | 16 Nm |
| Outer diameter of the coil | 102 mm |
| Outer diameter of the coil | 4.0 in |
| Center distance between the mounting holes | 78 mm |
| Center distance between the mounting holes | 3.1 in |
| Maximal internal diameter of the coupling | 20 mm |
| Maximal internal diameter of the coupling | 0.8 in |
| Number of brake discs | 1 |
| Number of friction plates | 1 |
| Anzahl der Kabel | 2 |
| Eigenschaften | Kurbelstange für Rapstrennmesser, Stecker |
| Material | Aluminium |