Kegelrollenlager-baugruppe
(83,55 € inkl. 19% MwSt.)
Sofort verfügbar, Lieferzeit: 2-3 Tage
Produktnummer:
29245024
entspricht OEM-Hersteller:
Still
Produktinformationen "Kegelrollenlager-baugruppe"
| Unit | metric |
| Sort | tapered roller bearing |
| Inner diameter | 75 mm |
| Inner diameter | 2.9528 inch |
| Maximum backing shoulder diameter shaft | 81 mm |
| Maximum backing shoulder diameter shaft | 3.19 inch |
| Minimum backing shoulder diameter shaft | 87 mm |
| Minimum backing shoulder diameter shaft | 3.43 inch |
| Outer diameter | 115 mm |
| Outer diameter | 4.5276 inch |
| Maximum backing shoulder diameter housing | 110 mm |
| Maximum backing shoulder diameter housing | 4.33 inch |
| Minimum backing shoulder diameter housing | 104 mm |
| Minimal imperial backing shoulder diameter of the housing | 4.09 inch |
| Width cone | 25 mm |
| Width cone | 0.9843 inch |
| Width cup | 19 mm |
| Width cup | 0.748 inch |
| Total width | 25 mm |
| Total width | 0.9843 inch |
| Radius cone | 3 mm |
| Radius cone | 0.12 inch |
| Radius cup | 2.5 mm |
| Radius cup | 0.1 inch |
| Weight | 0.88 kg |