Kegelrollenlager-baugruppe
42,68 €*
Preise exkl. MwSt. ggf. zzgl. Versandkosten
(50,79 € inkl. 19% MwSt.)
Sofort verfügbar, Lieferzeit: 2-3 Tage
Produktnummer:
9044002400
entspricht OEM-Hersteller:
Mitsubishi
Produktinformationen "Kegelrollenlager-baugruppe"
| Unit | metric |
| Sort | tapered roller bearing |
| Inner diameter | 70 mm |
| Inner diameter | 2.7559 inch |
| Maximum backing shoulder diameter shaft | 76 mm |
| Maximum backing shoulder diameter shaft | 2.99 inch |
| Minimum backing shoulder diameter shaft | 78 mm |
| Minimum backing shoulder diameter shaft | 3.07 inch |
| Outer diameter | 110 mm |
| Outer diameter | 4.3307 inch |
| Maximum backing shoulder diameter housing | 105 mm |
| Maximum backing shoulder diameter housing | 4.13 inch |
| Minimum backing shoulder diameter housing | 100 mm |
| Minimal imperial backing shoulder diameter of the housing | 3.94 inch |
| Width cone | 25 mm |
| Width cone | 0.9843 inch |
| Width cup | 19 mm |
| Width cup | 0.748 inch |
| Total width | 25 mm |
| Total width | 0.9843 inch |
| Radius cone | 1.5 mm |
| Radius cone | 0.06 inch |
| Radius cup | 1.5 mm |
| Radius cup | 0.06 inch |
| Weight | 0.86 kg |