Kontaktblock
(12,74 € inkl. 19% MwSt.)
Sofort verfügbar, Lieferzeit: 2-3 Tage
Produktnummer:
675473
entspricht OEM-Hersteller:
Manitou
Produktinformationen "Kontaktblock"
| Type of connector | screw |
| Material holder grouped | metal |
| Type of mounting | front |
| Lamp present | false |
| Light element present | false |
| Number of connections | 4 |
| Number of normally open contacts | 2 |
| Number of contact elements | 2 |
| Maximum voltage contact DC | 600 A |
| Maximum voltage contact AC | 600 A |
| Maximum Current DC-13 | 1.2 A |
| Maximum Current AC-15 | 6 A |
| Current ITH | 10 A |